supraserwis.pl

Aktualnie oglądasz

Aktualności

Dotacje OZE – popraw efektywność energetyczną!

dotacje OZE

Masz w planach zainwestowanie w Odnawialne Źródła Energii? Zbudowanie (lub rozbudowanie) infrastruktury, która będzie służyła w produkowaniu energii elektrycznej? Czy może instalacji do produkowania biopaliw i biokomponentów? W takim razie dotacje OZE mogą okazać się dla Ciebie niezwykle pomocne! Poznaj szczegóły tego projektu poniżej i dowiedz się czym tak naprawdę są dotacje OZE?

DOTACJE OZE

Program dotacje OZE powstał, by zastąpić zagrażające środowisku nieodnawialne źródła energii. Ma to na celu zniwelowanie niebezpieczeństwa i ochronę naszego ekosystemu, by nasza planeta mogła przetrwać.

NA CZYM POLEGAJĄ DOTACJE NA OZE?

Projekt ten wspiera budowę, rozbudowę i przebudowę infrastruktur, której zadaniem będzie produkcja energii cieplnej i elektrycznej z odnawialnych źródeł.

Zwłaszcza będą wspierane te projekty, których instalacje będą wytwarzać wytwórczą energię cieplną i elektryczną wykorzystując energię słońca, biogazu, wiatru, wody, geotermii i pomp ciepła (niewykluczone również z podłączeniem do sieci). Oczywiście wytworzona energia będzie mogła zostać wykorzystana w celach osobistych, a także w ramach sprzedaży do sieci.

Pomoc w budowie instalacji OZE może być w formie dotacji skierowanej na etap inwestycji albo w formie wsparcia operacyjnego (czyli fazy eksploatacji danej instalacji). Termin, kiedy trzeba wysłać wniosek jest ustalany przez poszczególne województwa.

DLA KOGO DOTACJE OZE?

Dotacje OZE przyznaje się w zależności od skali przedsięwzięcia oraz opierając się na uprzednim zdefiniowaniu charakteru wnioskodawcy. Do podmiotów, które mogą dostać wsparcie w postaci dotacji OZE zaliczyć można:

 • Jednostki samorządu terytorialnego.
 • Instytucje ochrony zdrowia.
 • Duże przedsiębiorstwa.
 • Przedsiębiorstwa, które służą realizowaniu celów publicznych.
 • Instytucje kultury, nauki i edukacji.
 • Zakłady przetwórcze sektora rolno-spożywczego.
 • Administracja publiczna.
 • Przedsiębiorstwa MŚP.
 • Służby publiczne inne niż administracja.
 • Organizacje społeczne i związki wyznaniowe.
 • Osoby fizyczne.
 • Rolnicy.

 

Najwyższe wsparcie jakie można uzyskać wynosi aż 80 %! Poziom takiego wsparcia jest zależny od każdego województwa. Zainteresowany? Zajrzyj na stronę i sprawdź terminy naboru wniosków w Twoim województwie.
Nie zwlekaj! Skontaktuj się z nami już dziś i sprawdź, jakie szanse na dofinansowanie ma Twoje przedsiębiorstwo!

1 komentarz
 • Paweł Czarnecki on 3 sierpnia 2017

  Inwestycja na 50mln, turbiny wiatrowe oraz turbiny wodne.

Komentuj

Zobacz

Aktualności

Planujesz inwestycje w tym roku? Zobacz dofinansowania!

Najkorzystniejsze dofinansowania na inwestycje w 2017r. mają województwa: dolnośląskie, łódzkie, podlaskie, śląskie, warmińsko-mazurskie i świętokrzyskie. Twojego województwa nie ma na grafice, a chcesz skorzystać z dotacji? Napisz do nas, a nasi konsultanci zweryfikują najlepsze możliwości dofinansowania dla Twojego przedsiębiorstwa! Potrzebujesz pomocy z napisaniem wniosku? Masz pytania? Skontaktuj się z nami!    

Dotacje na infrastrukturę Ochrony Zdrowia w woj. Mazowieckim

Wszystkie podmioty lecznicze działające w publicznych systemie ochrony zdrowia oraz podmioty podlegające jednostkom samorządu terytorialnego, ich związki i stowarzyszenia w woj. mazowieckim mogą otrzymać dofinansowanie z funduszy europejskich w ramach działania 6.1. Infrastruktura ochrony zdrowia. Do podziału jest ponad 40 mln PLN! Każda placówka może otrzymać dofinansowanie sięgające 80%. Konkurs rusza w czerwcu 2017r.

Dofinansowanie dla medycyny w kujawsko-pomorskim

Wszystkie podmioty lecznicze wykonujące działalność leczniczą w oparciu o umowę z NFZ w woj. kujawsko-pomorskim oraz podmioty lecznicze udzielające świadczenia w zakresie geriatrii, opieki długoterminowej  oraz opieki paliatywnej i hospicyjnej mogą otrzymać dofinansowanie z funduszy europejskich na e-zdrowie w ramach działania 6.1.1 Inwestycję w infrastrukturę zdrowotną. Do podziału jest ponad 28 mln PLN! Każda placówka […]

Fundusze na e-zdrowie dla placówek medycznych

W związku ze startującymi naborami w ramach Regionalnych Projektów Operacyjnych działań: 6.1 Infrastruktura ochrony zdrowia w woj. mazowieckim, 3.2 E-zdrowie w woj. warmińsko-mazurskim, 9.1.1 Infrastruktura ochrony zdrowia w woj. wielkopolskim, 1.1 Inwestycje w infrastrukturę zdrowotną w woj. kujawsko – pomorskim, proponujemy pomoc w zakresie kompleksowego pozyskania dofinansowania ze środków publicznych oraz rozliczaniu projektów dofinansowanych. Dofinansowanie sięgają […]

Odśwież swój biznes na wiosnę!

Wiosna coraz bliżej. To zatem najlepszy czas by zrealizować pomysły biznesowe Twojego przedsiębiorstwa. W ich wdrożeniu pomóc mogą środki pozyskane w ramach programów unijnych. Co jednak zrobić, kiedy Twój projekt nie wpisuje się w wymogi planowanych konkursów? Odpowiedź jest prosta – sięgnij po leasing lub niskooprocentowane pożyczki! Leasing jest ciekawym narzędziem finansowania inwestycji, szczególnie dla […]

Relacja z seminarium „jak unowocześnić placówkę medyczną przy wsparciu funduszy unijnych?”

Szanowni Państwo! Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym za udział w seminarium dotacyjnym przygotowanym wspólnymi siłami przez spółki Supra Serwis, Graphcom, Comarch pt. „Jak unowocześnić placówkę medyczną przy wsparciu unijnych funduszy?”. Na spotkaniu poruszone były tematy takie jak:

Dotacje LGD

  Masz w planach zainwestowanie w rozwój swojej firmy? Czy Twoja działalność jest prowadzona na terytorium miasta lub wsi mającej do dwudziestu tysięcy obywateli? Zakupienie maszyn czy ich budowa jest na Twojej liście przyszłych inwestycji? Czy może kupno lub dzierżawa oprogramowania albo nieruchomości? Lokalne Grupy Działania mogą Ci w tym pomóc!

Dotacje OZE – popraw efektywność energetyczną!

Masz w planach zainwestowanie w Odnawialne Źródła Energii? Zbudowanie (lub rozbudowanie) infrastruktury, która będzie służyła w produkowaniu energii elektrycznej? Czy może instalacji do produkowania biopaliw i biokomponentów? W takim razie dotacje OZE mogą okazać się dla Ciebie niezwykle pomocne! Poznaj szczegóły tego projektu poniżej i dowiedz się czym tak naprawdę są dotacje OZE?

Zapraszamy na spotkanie: Jak unowocześnić placówkę medyczną przy wsparciu funduszy unijnych?

Szanowni Państwo! Serdecznie zapraszamy na seminarium pt. Jak unowocześnić placówkę medyczną przy wsparciu funduszy unijnych? Spotkanie odbędzie się  22 lutego w hotelu Mercure w Poznaniu przy ulicy Roosvelta 20 w sali Andante o godz. 10.00.  Na spotkaniu rozwiejemy Państwa wątpliwości dotyczące dofinansowania dla podmiotów medycznych, a specjalista Comarch s.a. pokaże narzędzia telemedyczne w praktyce.

Zapisz się do naszego newslettera!

Podanie adresu e-mail jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przesyłanie informacji handlowej droga mailową.

email marketing powered by FreshMail